Az itáliai Bolzanóban van a Maurits Collection központja, ami a hágai Escher Múzeum (klikk) mellett a legjelentősebb M. C. Escher gyűjtemény. A holland mester művein kívül van benne néhány "Escherian-nak", vagy "Escheresque-nek" nevezett alkotás is, köztük nekem is néhány munkám. A Maurits Gyűjtemény az utóbbi években sok európai város nevezetes kiállítótermében rendezett gyűjteményes kiállítást (hogy pontosan hol, az erre a linkre kattintva kiderül), amelyekről úgy szereztem tudomást, hogy odalátogató ismerőseim felfedezték a falakon az én munkámat is, és persze üzentek, írtak, telefonáltak. Triesztben a Salone degli Incantiben, Rómában a Palazzo Bonapartéban, Rárizsban a Monnaie-ben rendezték meg Escherrel „közös” kiállításunkat, ami most Londonba érkezett és szeptember 6-ig a Somerset House-ban látogatható. A szíves invitálásnak nem tudván ellenállni, Párizs után Londonba is elrepültem, amit szeretettel ajánlok az Utisz Blog vállalkozó kedvű olvasóinak is.

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése